Nazývajme veci pravými menami

Autor: Juraj Kumičák | 17.10.2016 o 9:47 | Karma článku: 12,50 | Prečítané:  1038x

Už mnoho mesiacov nám súdruh odchovaný večernou univerzitou marxizmu, dopovaný viagrami a hrajúci sa na ministra práce rozpráva o solidarite. Obzvlášť v poslednej dobe pri opakovanej túžbe oberať občanov SR o ďalšie peniaze.

Každý kto platí tejto republike dane a odvody, ju v podstate sponzoruje. Nie je to totiž o ničom inom – dám peniaze a chcem za ne protihodnotu. Ak zaplatím 5x viac ako niekto iný, logicky čakám 5x hodnotnejšiu protihodnotu. Ak ju nedostanem, nemá zmysel sponzorovať. Ak sponzorovať musím, lebo zákon, a protihodnotu nedostávam, ide o sprosté okrádanie.

Áno, možem byť solidárny. Ak platím 5x viac ako niekto iný, a dostanem len 2-3x hodnotnejšiu protihodnotu, môžem to akceptovať, lebo.... solidarita... Ak to ale tak nie je, a navyše je tu snaha brať ľuďom neobmedzene viac ako iným a ponúkať všetkým rovnakú nefunkčnosť, je to zlodejina a iba tupý vymletý idiot môže tvrdiť niečo iné.

Áno, viem si predstaviť že napr. zdravotné odvody sa budú členiť na tri skupiny – povinné poistenie, solidárne poistenie a súkromné poistenie. A ak úspešný človek má dať do nefunkčného zdravotného systému napr. 300€, nech ide 60€ na povinné, nech napr. 100€ na solidaritu a všetko navyše na súkromné konto. Lebo, a vieme to žiaľ veľmi dobre – ak človek ktorý je úspešný sa stane chorým, ani pes po ňom neštekne. A vtedy zrazu chýba kde čo...

Lenže – takto to teraz nefunguje a pri boľševikoch ani fungovať nebude. Áno – budú nám tvrdiť ako naše peniaze pôjdu do lepšieho zdravotníctva. Ale to, že zdravotníctvo bude lepšie ja osobne uverím až vtedy, keď Paška, Blanár a iní politickí šmejdi za predražené nákupy budú chodiť v erárnom a hľadieť na svet cez mreže. Pokiaľ sa tak nestane, naďalej budeme stámiliónmi oddĺžovať choré zdravotníctvo a nechať sa okrádať chrapúňmi vo funkciách.

To že absolvent VÚMLu nám rozpráva o solidarite, sa nemožno diviť. Má to v kostnej dreni. On a jemu podobní. Celé desaťročia nazývali rusácku okupáciu bratskou pomocou. Vraždenie a popravy ľudí v 50-tych rokoch čistením spoločnosti. 40-ročné budovanie socialistického bordelu presiaknutého korupciou, rodinkárstvom, klamstvami a polopravdami nazývali svetlými zajtrajškami. Aj na likvidáciu výskumu a vývoja výmenou za žrádlo pre kravy majú vznešené slová. Aj pre likvidáciu moderných železníc nezmyselným cestovaním zadarmo. Každú špinavosť a zlodejinu vedia pomenovať vznešene. A kľudne nech to robia. Ak si to budú platiť zo svojho. Pokiaľ nie, pokiaľ toto máme platiť my, nazývajme veci pravými menami. Lebo to čo sa tu deje, je len sprostá zlodejina riadená bolševikmi v čele štátu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?