Keď sa hrdosť spláchne

Autor: Juraj Kumičák | 2.5.2015 o 18:57 | Karma článku: 7,72 | Prečítané:  258x

Pred pár dňami opustil válov jeden zo slovenských ministrov, čo topoľčancova hovorkyňa komentovala slovami: "...predseda ... sa dnes stretol s ministrom. Oceňuje jeho gesto vzdať sa postu ministra ako prejav politickej kultúry, ktorá je vo vláde Smeru, na rozdiel od predchádzajúcej vlády, prirodzená... "

Nuž, po pravde, každý občan krajiny, ktorého IQ je čo len trocha vyššie od rybničného kapra vie, že smerácka banda neopúšťa funkcie kvôli špinavostiam, ktoré pácha, ale kvôli tomu, že sa im na tie špinavosti prišlo. Nič viac, nič menej. A aj tie špinavosti musia byť už značné... to je dôvod prečo čistič pakoval do prachu.

Ale nie o tom som chcel. Udivil ma komentár tej krásavice. Nestáva sa totiž často, aby bol niekto ochotný v tak krátkom čase urobiť verejne zo seba blbca galaktických rozmerov. A mne nedá len zas a znova premýšľať, ako hlboko sa dá až padnúť v túžbe pretŕčať sa popri niekom na výslní či robiť špinavú robotu.

Nie je to tak dávno, keď z parlamentných toaliet vyšiel žilinský ožran evidentne pod parou. A pri ňom stál, a vlastným telom ho pred novinármi kryl jeho poslanec, žilinský doktor. Osobne si myslím, že žilinský ožran tomu lekárovi ľudsky ani odborne nesiaha ani po členky, nič menej - lekár bol ochotný znížiť sa na úroveň toho najodpornejšieho ľudského odpadu a robiť špinavú robotu.

Každý z nás má nejaký model správania. Každý z nás uznáva nejaké hodnoty. A každý z nás má takú či onakú úroveň hrdosti a úcty k sebe samému. Žiaľ, niektorí túto svoju hrdosť nemajú problém spláchnuť a vymeniť ju za nejaké pozlátko. Možno im to v ich hodnotovom reťazci nevadilo. Možno nevadilo lekárovi klesnúť na úroveň exkrementu. Možno nevadí vymletej chudere tliachať sprostosti, ktorými sa zalíška svojmu predsedovi. Žiaľ, takíto dvaja nie sú jediní... a nielen v politike, ale hlavne v nej vidíme mnoho takých, ktorí svoju hrdosť nemali problém spláchnuť... Žiaľ, i o tomto je tento národ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?