Chorý štát

Autor: Juraj Kumičák | 9.11.2014 o 13:09 | Karma článku: 7,90 | Prečítané:  648x

Žilina, október 2014, MHD, linka č. 6. Sedím v plnom trolejbuse, predo mnou sedí dôchodkyňa, a pred ňou otec (asi 35 ročný) a dcéra (asi 12 ročná). Na zastávke nastupuje ďalší dôchodca a stavia sa k dvojici. Dievčatko sa chce postaviť aby dôchodcu pustilo, na čo jej otec hovorí „nevstávaj, ostaň sedieť, stačí že majú vlaky zadarmo...“. V tom momente po otcovi vyštartovala dôchodkyňa sediaca za ním. Bolo mi cťou v tom momente vyštartovať po tej dôchodkyni a dať jej jasne najavo, kde je jej miesto.

Bola doba, keď som bol solidárny. Tu a tam som kúpil časopis od bezdomovcov, tu a tam na niečo prispel. Mohol som, mal som na to. Keď zrazu smerácka banda odklepla milionársku daň, ktorá sa ma dotkla. Nebol som milionár, a po pravde išlo len o pár eur, avšak – išlo hlavne o princíp. Princíp, ktorý vyvolal pár otázok – o čo mám lepšie zdravotníctvo oproti tým čo neplatia nič? O čo mám lepšie služby zo strany štátu? O čo budem mať vyšší dôchodok ako tí čo platia x-krát menej? Jednoduché otázky a jedna ešte jednoduchšia odpoveď – drž hubu, nič nerieš a plať.

Lenže tu už ide o princíp. A následnú otázku – aký štát sa to tu vlastne teraz buduje? Už siedmy rok je pri moci topoľčiansky babrák a čo dosiahol? Krajina sa rýchlo vracia späť do socialistického marazmu, a naše deti ak chcú slušne žiť tak žiaľ inde, ale nie tu.

Dnes topoľčanca odvolávajú. Je jasné ako toto dopadne. Nič menej – tu vlastne ani nejde o nejakú kúpu CT-čka, tu ide o to, čoho sa stal topoľčanec symbolom. Chorého štátu, založeného na kradnutí, korupcii, rodinkárstve a primitivizme. Je až pôvabné sledovať, ako sa ho zastávajú jeho ministri. Ten, ktorý nevyvodil vlastnú zodpovednosť z granátu zaslaného lietadlom do Írska, nevyvodil vlastnú zodpovednosť z pôsobenia psychopata v policajnom zbore, na ktorého boli podané desiatky sťažností a ktorý prešiel psychotestami. Áno, ten minister je familiárny, len možno by bolo lepšie, keby referoval o riešení vrážd Dana Tupého či Ernesta Valka. Asi nemá dôvod...

Iný minister, ktorý sa špecializuje na hľadanie potkanov v obchodoch, míňanie našich daní v béčkových rozhlasoch pri stupídnych reklamách či zamestnávaní svojich príbuzných a kunšaftov na ministerstve. Ďalší minister ktorý nemal problém neuveriteľne rýchlo vyštudovať a ešte rýchlejšie radiť pri pokútnych tuneloch eurofondov. A tak ďalej.

Kam sa človek pozrie, je táto krajina chorá. Chorá, lebo jej vládnu niktoši a chrapúni, ktorí svoje choré videnie sveta pretavujú do fungovania štátu. Že ich v parlamente podporuje intelektuálny odpad neschopný sa sám rozhodnúť ako voliť, takže potrebuje názorné ukážky palcov hore či dolu, je len logickým vyústením tejto úbohosti.

Vlastne nie je – lebo tí čo sa takto správajú vo vláde a v parlamente vedia, že si to môžu dovoliť. Môžu, lebo presne takto hodnotovo nastavení sú aj ich voliči. A ich svet založený na klamstvách, zlodejinách, špinavostiach tak môže nabrať konečne ten správny smer.

Dnes topoľčianskeho niktoša neodvolajú. A on bude naďalej przniť túto krajinu sprostosťami typu vianočných dôchodkov či vlakov zadarmo. Naďalej bude przniť budúcnosť našich detí a našich vnukov, naďalej bude túto krajinu meniť podľa svojich zvrátených hodnôt, založených na tunelovaní, rozkrádaní, korupcii a klamstvách. A bude to pokračovať, kým jeho prostoduchým voličom nedajú tí druhí jasne najavo, že ich je viac. Kým sú smerácku bandu skrátka a dobre nepošleme tam kam patrí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?