Róbertkovo divadlo...

Autor: Juraj Kumičák | 4.10.2013 o 20:15 | Karma článku: 29,61 | Prečítané:  3569x

...alebo ako sa snaží topoľčanec urobiť blbcov nielen zo zdravotných sestier, ale už z nás všetkých... Lacným, hlúpym, primitívnym divadlom, kde si ani neuvedomil, že sa sám zapletá...

Ako sa píše v aktuálych správach, topoľčanec na štvrtkovom stretnutí ponúkol sestrám, že sa bude snažiť riešiť situáciu s ich platmi vo verejnom sektore, teda v zdravotníckych zariadeniach, na ktoré má štát dosah. Okrem fakultných a univerzitných nemocníc by išlo aj o nemocnice v pôsobnosti vyšších územných celkov a miest.

Ministerka dokonca dodala : Sestry zamestnané v súkromných zdravotníckych zariadeniach si musia svoje nároky uplatňovať priamo tam, u svojich zamestnávateľov, ktorí normálne podnikajú v zdravotníctve a vytvárajú zisk. Preto chceme garantovať platy len vo verejnej sfére a vytvoríme aj takto nepriamy tlak na súkromníkov, aby sa so svojím ziskom podelili so zamestnancami a tie platy navýšili.

Nemienim komentovať ten fakt, že takýmito rečami sa snaží topoľčanec rozbíjať komunitu sestier. Iné je dôležité - jeho neochota riešiť súkromnú sféru, akoby to nebola jeho agenda. Čiastočne súhlasím, keby... keby sa tak vehementne neangažoval do navyšovania minimálnej mzdy. A pokiaľ túto riešil ako taký veľký červený gerój plošne, mal by byť chlapom a riešiť principiálne i mzdy jednotlivých komunít. Lebo ak nie, nech sa minimálna mzda navyšuje iba v štátnych inštitúciách a dosť.

Druhá, rovnako dôležitá vec, sa týka rečí, ktorými sa blamovala ministerka. Hlavne slová „...vytvoríme aj takto nepriamy tlak na súkromníkov, aby sa so svojím ziskom podelili so zamestnancami..." Vysvetlí mi niekto, ako je možné, že súkromníci zamestnávajú zdravotné sestry, dávajú im mzdy (asi nie výrazne nižšie ako majú sestry vo fakultných nemocniciach) a ešte vraj majú zisk? Lebo ak si pozriem na neplatičov Sociálnej poisťovne, vidím že (k momentu písania tohto článku):

Detská fakultná nemocnica v Bratislave má dlh 5.685.352€

Fakultná nemocnica Banská Bystrica má dlh 6.171.071€

Fakultná nemocnica Trnava má dlh 773.788€

Fakultná nemocnica Ružomberok má dlh 4.555.510€

Univerzitná nemocnica Bratislava má dlh 31.143.466€...

Rozumiem tomu správne, že tieto nemocnice nie sú schopné platiť svojim zamestnancom (a teda i sestričkám) ani odvody do sociálky? A že tu má niekto tú drzosť vyjadrovať sa na adresu súkromníkov? Ja viem, ľahšie je štekať na súkromníkov, ako riešiť bordel vo vlastnom sektore. Ale aj tak... Chápem že robertko a jeho partia považujú cca. 40% obyvateľov tejto krajiny za retardov, ktorých možno opiť čímkoľvek. Myslím že oprávnene, ale o to teraz nejde. Ide o to, že 40% nie je 100%, a toto stupídne divadielko bolo vážne zbytočné...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?