Žilinská nemocnica z iného uhla

Autor: Juraj Kumičák | 9.12.2012 o 10:07 | Karma článku: 9,59 | Prečítané:  330x

Pred pár mesiacmi sa lekári pustili do nechutnej politickej hry. Pod pláštikom zvyšovania miezd pod vedením angažovaného odborára zablokovali transformáciu nemocníc. Urobili maximum, aby v čoraz rýchlejšie sa zadlžujúcich nemocniciach mohli pretrvať socialistické maniere.

Vtedy som vo viacerých diskusiách dosť ostro napádal toto správanie sa lekárov, a aj mnohí žilinskí lekári dosť ostro vystupovali proti mne. Stáli si za svojim rozhodnutím zablokovať akékoľvek systémové zmeny v zdravotníctve. Pred pár dňami sa tí istí lekári búrili. Búrili, lebo štátom dosadený manažment v štátom spravovanej nemocnici sa správal ako za Colotku a Šalgoviča. Búrili sa, hoc nesú plnú zodpovednosť za to, že žilinská nemocnica, ako i iné nemocnice sú dnes v takom stave a v takom politickom a štátnom područí, v akom sú.

Podľa informácií zverejnených v médiách má žilinská nemocnica dlhy vo výške 10 miliónov eúr. Ak si pozriem na sociálnej poisťovni neplatičov - nemocnice sú tam uvádzané s neuveriteľnými sumami. Pre mňa ako daňovníka z toho vyplýva iba jedno riešenie - dokiaľ tieto zadĺžené a nefunkčné inštitúcie neskrachujú, dovtedy budeme my daňovníci nalievať svoje peniaze do týchto bordelov a byť rukojemníkmi vydieračov, ktorým zmeny nevoňajú.

V minulých dňoch sa stalo niečo úžasné - došlo aj na vydieračov. To, čo lekári svojim štrajkom zakonzervovali, a štátom dosadení pingli chceli využiť, sa otočilo proti vydieračom. A zrazu to už neboli ficovi spojenci. Zrazu to boli organizovaní zločinci. Podľa mňa áno - boli to organizovaní zločinci. Ale nie teraz, ale pred pár mesiacmi. Organizovaní boli pod taktovkou odborára, a celý problém z ostatných dní bol iba v tom, že žilinských lekárov dobehlo ich vlastné chrapúnstvo.

Akosi - vôbec mi ich nebolo ľúto. Skôr naopak - sú mi srdečne ukradnutí. A vzhľadom na rýchlosť zadlžovania sa nemocníc a rastúci chaos v zdravotníctve žilinská akcia asi zďaleka nebola posledná. Keď lekári onedlho budú hľadať pri svojich protestoch podporu, nezabudnime im pripomenúť kollára a ich všivavé správanie sa. Aby i súdruhovia v bielych plášťoch pochopili, že kto si ako ustelie, tak si i ľahne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?