Žilinská nemocnica z iného uhla

Autor: Juraj Kumičák | 9.12.2012 o 10:07 | Karma článku: 9,59 | Prečítané:  312x

Pred pár mesiacmi sa lekári pustili do nechutnej politickej hry. Pod pláštikom zvyšovania miezd pod vedením angažovaného odborára zablokovali transformáciu nemocníc. Urobili maximum, aby v čoraz rýchlejšie sa zadlžujúcich nemocniciach mohli pretrvať socialistické maniere.

Vtedy som vo viacerých diskusiách dosť ostro napádal toto správanie sa lekárov, a aj mnohí žilinskí lekári dosť ostro vystupovali proti mne. Stáli si za svojim rozhodnutím zablokovať akékoľvek systémové zmeny v zdravotníctve. Pred pár dňami sa tí istí lekári búrili. Búrili, lebo štátom dosadený manažment v štátom spravovanej nemocnici sa správal ako za Colotku a Šalgoviča. Búrili sa, hoc nesú plnú zodpovednosť za to, že žilinská nemocnica, ako i iné nemocnice sú dnes v takom stave a v takom politickom a štátnom područí, v akom sú.

Podľa informácií zverejnených v médiách má žilinská nemocnica dlhy vo výške 10 miliónov eúr. Ak si pozriem na sociálnej poisťovni neplatičov - nemocnice sú tam uvádzané s neuveriteľnými sumami. Pre mňa ako daňovníka z toho vyplýva iba jedno riešenie - dokiaľ tieto zadĺžené a nefunkčné inštitúcie neskrachujú, dovtedy budeme my daňovníci nalievať svoje peniaze do týchto bordelov a byť rukojemníkmi vydieračov, ktorým zmeny nevoňajú.

V minulých dňoch sa stalo niečo úžasné - došlo aj na vydieračov. To, čo lekári svojim štrajkom zakonzervovali, a štátom dosadení pingli chceli využiť, sa otočilo proti vydieračom. A zrazu to už neboli ficovi spojenci. Zrazu to boli organizovaní zločinci. Podľa mňa áno - boli to organizovaní zločinci. Ale nie teraz, ale pred pár mesiacmi. Organizovaní boli pod taktovkou odborára, a celý problém z ostatných dní bol iba v tom, že žilinských lekárov dobehlo ich vlastné chrapúnstvo.

Akosi - vôbec mi ich nebolo ľúto. Skôr naopak - sú mi srdečne ukradnutí. A vzhľadom na rýchlosť zadlžovania sa nemocníc a rastúci chaos v zdravotníctve žilinská akcia asi zďaleka nebola posledná. Keď lekári onedlho budú hľadať pri svojich protestoch podporu, nezabudnime im pripomenúť kollára a ich všivavé správanie sa. Aby i súdruhovia v bielych plášťoch pochopili, že kto si ako ustelie, tak si i ľahne.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Británia zatvára hranice, podmienky pre Slovákov už nebudú také dobré

Británia pristúpila k referendu o brexite, pretože sa domácim nepozdávalo vyplácanie vysokých sociálnych dávok cudzincom.

DOMOV

Bilbordy Sulíkovi pripomínajú stretnutia s Kotlebom a Kočnerom

SaS prelepili bilbordy o odvodovom bonuse.


Už ste čítali?